Vyhlídka Čertovy kameny

Výhled na širé okolí

Vyhlídka Čertovy kameny se nachází na stejnojmenném skalním útvaru, který je vysoký 40 metrů a dlouhý 100 metrů. V těsné blízkosti stojí turistická chata s restaurací a ubytováním, jež byla postavena na počátku 20. století. Z vyhlídky se naskýtá krásný výhled na město Jeseník, Zlatohorsko, Rychlebské hory, údolí říčky Bělá a polské Otmuchovské jezero.

Na Čertovy kameny pěšky

Čertovy kameny se rozprostírají na severním úbočí Zlatého Chlumu, asi 3 kilometry od města Jeseník. Turisté se k nim dostanou pěšky i autem. Vyrazit mohou z Jeseníku po žluté značce od vlakového či autobusového nádraží nebo po modré značce od autobusového nádraží. Čertovy kameny jsou také přístupny po modré značce z České Vsi (vlaková zastávka), po žluté značce z Rejvízu či po červené značce přes rozhlednu Zlatý Chlum.

Na Čertovy kameny pěšky nebo na kole

Jestliže se turisté vydají do oblasti autem či na kole, musejí na silnici I/44 v Jeseníku projet kruhovým objezdem na Českou Ves, Mikulovice a Polsko a na další křižovatce odbočit doprava. Po 50 metrech cesty po hlavní silnici spatří po pravé straně směrovku na Čertovy kameny. Dále pokračují po úzké silnici až k chatě Čertovy kameny.

Skvělé podmínky pro horolezce

Čertovy kameny se staly oblíbeným místem horolezců. Skály jsou pro horolezce výzvou, protože patří do nejtěžší oblasti na Jesenicku. Horolezci mohou vyzkoušet své dovednosti na plotnách a kolmých a převislých stěnách. Pro jejich bezpečnost nechybí na skalách jistící kruhy a nýty. Vrcholy věží jsou opatřeny slaňovacími kruhy. Horolezci si mohou vybrat z 90 cest s různou obtížností III až IX.

Turistická chata Čertovy kameny

Od chaty Čertovy kameny v nadmořské výšce 694 metrů turisté dojdou k samotné vyhlídce. Chata je výborným zázemím pro strávení letní i zimní dovolené. Turisté mohou v oblasti poznávat krásy okolí, podniknout výlet na rozhlednu Zlatý Chlum nebo se věnovat turistice, cykloturistice a dalším aktivitám.