Faunapark

Faunapark pro děti i dospělé

Faunapark v obci Lipová-lázně je malou zahradou se soukromým chovat zvířat. Navštívit jej mohou malí i velcí turisté a různé zájmové skupiny. Faunapark vytváří ideální podmínky pro sbližování a kontakt člověka s přírodou. Toto místo si oblíbí zejména rodiny s dětmi, kterým je park uzpůsoben. Návštěvníci Faunaparku se však musejí řídit návštěvním řádem a dodržovat jeho pravidla.

Adopce zvířat a otevírací doba

Faunapark umožňuje adopci svých zvířat. Stačí vyplnit přihlášku k adopci, zaplatit sponzorskou částku a vybrat si zvířátko. Všichni zájemci se poté stanou na rok adoptivním rodičem zvířátka. Kdokoliv také může pomoci materiálně a přispět potravinami, zrním, dřevěnými hoblinami a slámou.

Faunapark je veřejnosti zpřístupněn od dubna do října:

Pro širokou veřejnost: pondělí – neděle – 12 až 18 hodin

Pro organizované skupiny (po domluvě): pondělí – pátek – 9 až 11 hodin

Vstup psům a jiným zvířecím mazlíčkům není povolen

Ve Faunaparku mohou návštěvníci obdivovat cizokrajné papoušky, šelmy, opice, plazy, hlodavce i želvy.

Penzion s apartmány

Návštěvu Faunaparku si mohou turisté zpestřit přespáním v penzionu v malebné lázeňské obci Lipová-lázně. Turistům je k dispozici 6 oddělených apartmánů s celkovou ubytovací kapacitou 27 lůžek. Každý apartmán je vybaven kuchyňským koutem, sociálním zařízením a TV. V celém penzionu mohou hosté využít bezdrátové připojení k internetu.

Možnosti v okolí

Penzion je skvělým výchozím bodem pro turistiku a cykloturistiku. V zimním období ocení milovníci lyžování běžkařské trasy a nedaleké skicentrum Miroslav a Ski areál Lázeňský vrch v Dolní Lipové. Do deseti kilometrů se nachází město Jeseník, vrch Šerák nebo rozhledna Zlatý Chlum. Do dvaceti kilometrů se nalézá vrch Orlík, přírodní rezervace Vysoký vodopád a různé naučné stezky.

Více informací naleznete na stránkach parku.