Velké mechovéjezírko

Kde nalezneme Velké mechové jezírko?

Velké mechové jezírko je rašelinné jezero, které se nachází ve středu rašeliniště národní přírodní rezervace Rejvíz, v okrese města Jeseník a 1,5 km od osady Rejvíz. Vrstva rašeliniště má neuvěřitelné 3 metry. Jezírko je dlouhé 68,5 metrů a široké 41 metrů. Rozprostírá se v nadmořské výšce 769 metrů.

Kudy k jezírku?

K Velkému mechovému jezírku turisté dojdou po naučné stezce Rejvíz, která začíná ve Zlaté Hoře. Výchozím bodem naučné stezky je dřevěná chatka, kde si turisté musejí zakoupit vstupenku. Dále pokračují po povalovém chodníku až k jezírku.

Zajímavosti o jezírku

V okolí jezírka rostou borovice blatka (až 150 let staré) s podrostem mechu rašeliníku, podle něhož dostalo jezírko své jméno. Vyskytuje se tu také masožravá rosnatka okrouhlolistá a z živočichů žluťásek borůvkový, šídlo rašelinné, čolek horský a bezpočet druhů pavouků. Nedaleko jezírka se rozprostírá Malé mechové jezírko, které však již není veřejnosti přístupné. NPR Rejvíz má délku 3 km a pět zastaveních.

Návštěvní hodiny a vstupné

Chatka je v provozu od května do listopadu, v čase od 8 do 18 hodin. Po zbytek roku je stezka a jezírko také přístupné, ale schůdnost stezky v zimním období může být omezena. Na stezku je možný přístup se psem na vodítku i s kočárkem. Vstupné činí: