Půjčku 30000 Kč je možné získat i jako mikroúvěr. Má to ale háček

Kdo shání úvěr ve výši 30 000 Kč, má několik možností. Obrátit se může jak na bankovní, tak na nebankovní společnosti. Ne všechny nabídky vyhoví konkrétnímu žadateli, podmínky jsou různé, proto je potřeba pečlivě vybírat. Celková částka za úvěr se může u různých poskytovatelů značně lišit.

Záznam v registru dlužníků?

Půjčku 30000 Kč lze získat u nebankovních společností i u bank. Kdo má záznam v registru dlužníků nebo peníze potřebuje ihned, většinou se obrátí na nebankovní společnosti a do banky vůbec nejde. Pokud je šance, že by klient v bance obstál, bývají podmínky lepší a cena ve finále nižší. Vyřízení ale může trvat déle.

Bankovní půjčka 30 000 Kč

Úvěry v bankách většinou právě na částce 30 000 Kč začínají. K výhodám patří nižší úroky a solidní jednání ze strany známého poskytovatele. Kdo má v bance již založen účet, může se těšit na o něco rychlejší jednání. Banky důkladně prověřují bonitu dlužníka, tedy jeho schopnost úvěr řádně splatit. Chtějí prokazatelné příjmy a nahlížejí do registrů dlužníků.

Nebankovní půjčka 30 000 Kč

U nebankovní společnosti jde všechno rychleji. Půjčku 30 000 Kč lze získat téměř ihned na účet. Jde o něco vyšší částku, než běžně SMS půjčky nabízejí. Hranicí totiž běžně je 10 000 až 20 000 Kč. Vyšší sumy klienti získají, až když se osvědčí. Proto někdy bývá nutné ručení. Rovněž cena za takovou půjčku nebývá malá, rozhodně není tak dobrá jako u banky.

Několik mikroúvěrů najednou?

Další variantou, ke které se někteří klienti uchylují, je požádat o několik mikroúvěrů zároveň u několika společností. Dohromady to dá požadovanou částku, na úrocích a poplatcích ale klient zaplatí slušnou sumu. A také se může dostat do problémů se splácením. SMS půjčky jsou obecně velmi drahé, mají velmi vysoký úrok a RPSN.

Rychlé splacení

Rychlá půjčka vyžaduje i rychlé splacení. Zpravidla do 30 dnů. Je třeba položit si otázku: „Budu mít v této krátké lhůtě k dispozici peníze na zaplacení úvěru? “ Pokud to člověk neví jistě, neměl by si půjčku vůbec brát. Jinak hrozí vysoké sankce a exekuce.